Co myślisz, gdy słyszysz słowo CZAS ?

Co myślisz, gdy słyszysz słowo CZAS ?

Co myślisz, gdy słyszysz słowo CZAS ?

Czas, jak to zacytował Kamil, jeden z moich zacnych kolegów, nie jest wyrobem spożywczym…

„Czas nie jest wyrobem spożywczym, który niczym tort podajemy sobie nawzajem wokół stołu. Czas jest istotą życia. Kiedy ktoś prosi Cię o Twój czas, tak naprawdę prosi o kawałek Twojego życia” – Antoinette Bosco

Tak naprawdę to, gdzie dziś jesteś, jest konsekwencja tego, co robisz lub robiłeś przez całe życie, aż do dziś, inaczej mówiąc, na co poświęcałeś swój czas. Poświęcasz swój czas na rzeczy ważne ? A może na rzeczy błahe, które prowadzą Cię tak naprawdę tam, gdzie nie chcesz… ? Jeśli nie szanujesz czasu swojego i innych, to nie licz na to, że ktoś będzie szanował Ciebie i Twój czas. Żyjesz po to, by tworzyć coś w życiu, czy po to, by zatruwać innym to, co mają najcenniejszego ? Jeśli to drugie, to licz się z tym, że będziesz miał wokół siebie coraz mniej wartościowych ludzi, aż w końcu zostaną Ci tacy, z którymi Ty nie będziesz chciał przebywać. Co Ci wtedy pozostanie… ?

123

O to chodzi w Twoim życiu ? Na co, a właściwie komu poświęcasz to, czego nie możesz kupić, wyprosić ani nawet ukraść ? Na to, by pielęgnować dobre relacje z najbliższymi, czy np. na przekładanie dokumentów z miejsca na miejsce, ciągłe sprzątanie, przeglądanie facebooka kilka godzin dziennie, czy może granie w gry komputerowe przez pół dnia…?

Jeśli jeszcze nie odpowiedziałeś sobie na te pytania, to rozejrzyj się wokół i zapytaj członków rodziny albo innych wartościowych ludzi, którzy Cię otaczają. Czego potrzebują lub oczekują od Ciebie ? Więcej pieniędzy, domów, samochodów, prezentów, kwiatów, słodyczy itp. czy może Twojej uwagi ? A może PIĘCIU MINUT na rozmowę, na to, żebyś posłuchał, co ich „boli” ?

Zapytałeś… !?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *