Konferencja luty – podsumowanie

Konferencja luty – podsumowanie


12657170_1117499618269937_8315231019926137837_oW lutym 2016 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w współorganizowanej przez nas kolejnej konferencji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Widać, że z miesiąca na miesiąc wydarzenie nabiera coraz większego rozpędu, a i publiczności nieustannie przybywa. Ostatnio zapełniono wszystkie miejsca siedzące, a co niektórzy, aby wysłuchać zaproszonych prelegentów, musieli stać.

Pierwszym gościem – prowadzącym był Marcin Osman. Jak można przeczytać z jego strony internetowej, jest to trener personalny i przedsiębiorca. Zaangażowany w wiele projektów na terenie całej Europy, prowadzący szkolenia o tematyce biznesowej. Marcin podczas prelekcji bardzo umiejętnie dawkował wiedzę oraz przechodził od tematu do tematu. Co ważne, wchodził w interakcję z publicznością, podtrzymując jej wysoki poziom skupienia. Natomiast kiedy z jego ust padało zapytanie: Czy treść szkolenia jest wartościowa? Sala odpowiadała aprobacyjną wrzawą.

13

Tematyka tegoż szkolenia skupiała się z problemami i sposobem prowadzenia firmy. Wielu odbiorców zauważyło, że prowadzący bardzo dużą uwagę przykuwał samej sprawie auto prezencji, tego jak wyglądamy oraz jak się wysławiamy, co przekłada się na kontakt z klientem, czy kontrahentami. Wyraźnie można było zauważyć że Marcin Osman przełamuje stare schematy i dawno wydeptane ścieżki. Jest innowacyjnym przedsiębiorcą i wyraźnie chciał zarazić tym zgromadzoną publiczność. Wymieniał zdania, konfrontował zdanie swoje ze zdaniem publiczności zmuszając ją do otwarcia umysłu i zaczęcia myśleć innymi kategoriami. Jako specjalista ds. sprzedaży, pokazując istotę marketingu na swoim przykładzie, sprzedał jednej z uczestniczek wykładu własne skarpetki za 20 złotych w gotówce. Brzmi banalnie, dziwnie, ale czy byłbyś/byłabyś w stanie sprzedać część swojego underwear’u komukolwiek?

12642577_993154424077677_5079700261227071138_n-2Nie jesteśmy w stanie opisać tutaj całości wykładu i dlatego przytoczymy opinię jednego ze słuchaczy. „Najlepiej taki wykład po prostu przeżyć i zobaczyć na własne oczy. Marcin Osman dał się zapamiętać, jako świetny prowadzący, potrafiący porwać publiczność, pełen energii którą potrafił zarazić nie tylko w trakcie wystąpienia”.

Po przerwie na scenie pojawił się Michał Wawrzyniak. Jak można o nim przeczytać: jest to ekspert od uwalniania ludzkiego potencjału, artysta, mentor i biznesmen. Autor m.in. motta „Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko!”. Przemawia i inspiruje w kompletnie odmienny sposób niż robią to inni mówcy. Na pewno nie był to „kolejny wykład coachingu”, gdyż Michał ma zupełnie inne podejście do tego typu form przekazywania wiedzy, totalnie odbiegający od filozofii „musisz zrobić to”, „musisz zrobić tamto”, „ooooo świetnie, Twój pierwszy krok! – jest super!”. Wawrzyniak nie poklepuje po plecach za byle co. Jest jak trener boksu, który krzyczy nad Tobą wylewającym poty „już masz dość?!”.

12473909_1112603955426170_269541424007397476_o-2

Natomiast jeśli nie chcesz działać, nie chcesz włożyć pracy w siebie – „nie ma problemu, możesz odejść, droga wolna, „to Twoje życie” – od Ciebie zależy czy będzie „zjebane”. To jest istota jego podejścia – danie wolnej ręki. Uzmysłowienie słuchaczowi, że tak naprawdę od jego chęci zależy, czy coś zmieni w swoim życiu. Podczas wystąpienia wprawił słuchaczy w stan zastanowienia, „czystej kartki” i jednocześnie w stan na tyle inspirujący, że myślało się tylko o dobrych rzeczach, które na tej kartce mogłyby się znaleźć.

Wrażenie, jakie po sobie pozostawił będzie najlepszą jego recenzją. „Przekazana pozytywna energia jest z Tobą nie tylko w trakcie wykładu, ale towarzyszy Ci po powrocie do domu i nazajutrz, zmieniając Twój światopogląd” – jak mówi jeden z uczestników konferencji.

Fundacja Praktyczna Edukacja przygotowała także dużo nagród dla uczestników. Ci którzy udzielali się na facebooku otrzymali 3 zestawy gadgetów. Te osoby, które aktywnie uczestniczyły w dyskusji podczas konferencji otrzymały książki.

14

Reasumując, konferencja była świetnym doświadczeniem, zwłaszcza ze względu na fakt, że dzięki ASBIRO i Praktycznej Edukacji była ona darmowa. A każdy z nas wie, że szkolenia tych prelegentów do tanich nie należą. Polecamy każdemu, kto chce zaczerpnąć bezcennej wiedzy i poznać super ludzi. Jesteśmy pewni że zachęciliśmy i zaciekawiliśmy tego typu wykładami rzesze ludzi.

Dzięki uprzejmości agencji reklamowej Esperanto ART przygotowano dla nas reportaż z konferencji. Posłuchajcie wypowiedzi Michała Wawrzyniaka i Marcina Osmana jeszcze raz. Podziwiajcie festiwal uśmiechów zarejestrowany kamerą. Film pokazuje połączenie edukacji oraz dobrej zabawy.

Teraz pora na Ciebie.

Stay tuned! Do zobaczenia!

Fundacja Praktyczna Edukacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *